טיפול בנחירות באמצעות התקן דנטלי

מה גורם לנחירות?

אתם שומעים נחירות של בן/בת הזוג בלילה? אתם לא יכולים לישון? אתם עייפים במשך היום? זו הסיבה: בזמן השינה השרירים בתוך הגרון רפויים, ולכן המרווח הפרנגינלי (Pharyngeal Space) קטן. כדי לספק כמות מספקת של אוויר לריאות, גדלה המהירות של כניסת האוויר במעבר. מכיוון שמהירות האוויר גדלה, נוצרות ויברציות (רעידות) בחך הרך (Velum Palatinum) ובאובולום (Uvulum – הלשונית הקטנה בגרון). רעידות אלה מייצרות את הרעש הצורם, שאנחנו מכנים “נחירות”. המרווח הפרנגינלי מעוצב כחרוט או כפירמידה הפוכה. המרחב הפרפריניאלי מתייחס להמשך המרחב הלועי, לרוחב ולמרחב הרטרו-פרגיאלי. כדי למנוע את הנחירה ודום הנשימה בשינה, יש להגדיל את המרווח הפרנגינלי בזמן השינה. ההתקן הדנטלי הוא כמו “קביים” ללסת התחתונה, המונעים ממנה לצנוח. נחירות הן בעצם חסימה חלקית של מעבר האוויר, ודום נשימה קורה בחסימה מלאה – כשהלשון חוסמת לגמרי את מעבר האוויר, מה שמוביל לחוסר בחמצן המגיע ללב ולמוח. ברגע שהאדם מפסיק לנשום (דום נשימה), מתחילה ירידה ברמת ריווי החמצן בדם ומתחילה עלייה בדופק. ריווי החמצן יורד בצורה משמעותית (רמה של כ-55 ריווי חמצן בדם לעומת כ-99 במצב רגיל), והדופק במצב מנוחה עולה מ-50 פעימות בדקה ל-90 פעימות בדקה בערך). האדם מתעורר במצב של חנק, הנשימה חוזרת למצב רגיל והאדם חוזר לישון. לאחר מכן מתחיל סיבוב נוסף עד שהאדם מתעורר שוב. סבבים אלו של ירידה בריווי חמצן ועליית הדופק יכולים להתרחש מספר פעמים בלילה – לפעמים אפילו 30 פעמים בלילה! זה דומה למה שקורה בזמן עלייה על הר ולא במצב של מנוחה, וכך קורה שהאדם קם בבוקר כאילו לא ישן בכלל.

טיפול בנחירות ללא ניתוח

בעוד שניתוח עשוי להוות שיקול במקרים מסוימים של נחירות קשות, לרוב אנשים יעדיפו פתרון ללא ניתוח. הטיפול שהתגלה כיעיל הוא ההתקן הדנטלי.מכשיר זה מיוצר על ידינו בהתאמה אישית לפיו של המטופל ופועל על ידי דחיפת הלסת התחתונה בעדינות קדימה, מה שעוזר לשמור על דרכי הנשימה פתוחות ולהפחתת הנחירות. המכשיר נוח ללבישה והוא בחירה פופולרית עבור אלו המחפשים טיפולי נחירות ללא ניתוח.

הפתרון למניעת נחירות

המכשיר הדנטלי הוא פתרון נוח וידידותי לטיפול בנחירות. אין צורך במסכה שקשורה למכשיר (כמו במכשיר ה-CPAP) ואין צורך בהתערבות כירורגית מכל סוג שהוא. התקנת המכשיר דורשת בדיקה של רופא אף-אוזן-גרון ושל רופא שיניים.

למי מתאים המכשיר הדנטלי ולמי לא?

המכשיר הדנטלי מתאים ללקוחות שיש להם שיניים בריאות בפה, ובעיקר למי שסיבת הנחירה היא צניחת בסיס הלשון בזמן השינה. המכשיר אינו מתאים למי שאין לו שיניים ולבעלי יחס גבוה במיוחד של משקל/גובה.
לילה רגוע מציע לך פתרון מדהים לבעיה של נחירות ולשיפור איכות השינה שלך. המכשיר המיוחד שלנו פותח במיוחד כדי לסייע לך להתגבר על נחירות וליהנות משינה שקטה ומרעננת. הפתרון המתקדם שלנו מיועד להפחתת נחירות ולקידום שינה איכותית, כך שתוכל להתעורר רענן ומוכן לפעילות יום-יומית בשיא היכולת שלך. אל תתפשר על איכות השינה שלך. עם המכשיר הייחודי שלנו, תוכל ליהנות מלילה שקט ומרגיע, ללא הפרעות וללא נחירות מציקות.
טיפול בנחירות
פרטי התקשרות

הישארו בקשר

השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור בהקדם:

מידע נוסף בנושא