האם נחירות מסכנות אותך?

כל אחד רוצה לישון בשקט ללא נחירות

מחקרים כאלו מצביעים על חשיבות טיפול בנחירות למניעת השלכות בריאותיות רבות. נחירות לא רק מפריעות לשינה איכותית, אלא גם יכולות להביא לבעיות בריאותיות רציניות כמו דיכאון ותסמיני לב.

מכשיר CPAP הוא פתרון פופולרי לבעיה של נחירות ודום נשימתי. אולם, כמו שתיארת, ישנם אפשרויות נוספות וטיפולים אחרים שיכולים להיות יעילים גם. כשהשימוש ב-CPAP מצריך התאמה וכיוון מדויקים, ולכן כדאי לדון בהתקנתו עם רופא המטפל שלך. ניתן לחפש גם פתרונות אחרים בשיחה עם הרופא, כמו מכשירים ניידים יותר או טיפולים אלטרנטיביים.

הפיתרון חייב להתאים לך ולהתאם לצרכים שלך, לכן כשאתה מתמודד עם בעיה כזו, חשוב לדון עם מקצוען הרפואי על האפשרויות השונות ולמצוא את הפתרון המתאים ביותר עבורך.

אז מה גורם לבעיה ואיך מטפלים בה?

הרעש הצורם שמתרחש במהלך נחירות נובע מהרפיית השרירים בתוך הגרון, שגורמת להקטנה של המרווח הפרנגנילי ולהגבלה בזרימת האוויר. כאשר מהירות הזרימה של האוויר מתקטנת, התכווצות של החיך הרך והאובולום גורמת לרעש תקוע שאנו מכירים כנחירות. המטרה של טיפולים כמו ה-CPAP היא לפתוח את הנתיב האווירי ולשמור על זרימת אוויר רציפה, מה שעשוי להפחית את הנחירות ולשפר את איכות השינה.

איך להיפטר מנחירות?

המכשיר הדנטלי שתיארת מהווה פתרון מבוסס טכנולוגיה להפחתת נחירות על ידי הזזת הלסת התחתונה קדימה והגדלת המרווח הפרנגינלי בזמן השינה. פתרון כזה עשוי להקל על צורך במכשירי CPAP או בטיפולים רפואיים אחרים. חשוב להדגיש שכמו בכל טיפול רפואי, המטרה היא למצוא את הפתרון המתאים ביותר לצרכי המטופל, ולכן יש להתייעץ עם רופאי השיניים ורופאי אף-אוזן-גרון לפני בחירת הטיפול המתאים.

בנוסף, חשוב לציין שהפתרונות האלה מיועדים למקרים ספציפיים, כמו צניחת הלשון אחורה ובעיות בשיניים. על כן, הפתרון הטוב ביותר יכול להיות שונה לכל אדם, ולכן חשוב להתייעץ עם מומחים רפואיים לקביעת הטיפול המתאים ביותר.

תוצאות המחקרים שמצאו שהבאת הלסת קדימה פוטרת את הבעיה ב-90% מהמקרים מעידות על יעילות גבוהה של הפתרון הזה לניהול הנחירות. אך כמובן, כל מקרה יכול להיות שונה ולכן יש להתייעץ עם מומחים לקביעת הטיפול המתאים ביותר לכל אדם.

הפתרון הדנטלי

הפלטה הקטנה והנוחה שמורכבת על השיניים בזמן השינה עשויה להיות אפקטיבית במניעת צניחת הלסת התחתונה לאחור, וכך למנוע נחירות ודום נשימה בשינה.

היתרון של התקן דנטלי זה הוא שהוא מותאם אישית לכל אדם וניתן להשתמש בו רק בזמן השינה, מה שיכול להפוך אותו לפתרון נוח ונגיש. כמו כן, הזמן הקצר של ההתאמה והסתגלות להתקן עשוי להיות יתרון נוסף בעיני המטופלים.

רופאי השיניים המנוסים יכולים לספק טיפול בנחירות באמצעות התקנים דנטליים בכל רחבי הארץ, כך שמציאת הפתרון המתאים לצרכי המטופל יהיה אפשרי ונגיש לכולם.

התקן דנטלי לדום נשימה
פרטי התקשרות

הישארו בקשר

השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור בהקדם:

מידע נוסף בנושא

נחירות

תופעת הנחירות היא תופעה נפוצה שנפגעים ממנה גברים יותר מנשים, אך גם נשים יכולות לסבול ממנה, בעיקר לאחר גיל המעבר.

קרא עוד »